אחריות לשנה למזמינים באתר

 סקירה על QUMI Q3 PLUS של VIVITEK

 

"ללכת עם טלוויזית 100 אינץ' בכיס"

 vivitek qumi q3 plus

לעמוד המוצר Qumi Q3 Plus

מקרנים מספקים אפשרות קומפקטית ונוחה לצפייה בתצוגה גדולה בלי הלוגיסטיקה הנדרשת בהתעסקות עם טלוויזיה גדולה. עם הגעתם של מקרני LCD, החלו להופיע מקרנים ניידים בגודל של תיק יד.

כיום, עם כניסת טכנולוגיית LED ו-DLP, ניתן למצוא מקרנים ניידים כל כך קומפקטיים, שהם יכולים להיכנס לכיס.

 

QUMI Q3 PLUS של VIVITEK הוא דוגמא מעולה לדור האחרון של המקרנים הניידים (ultra-portable), והוא אפילו מופעל על סוללות. 

מדובר במקרן עוצמתי, משולב עם Wi-Fi ו- Bluetooth, מה שמאפשר להקרין באופן מיידי כל תוכן מהסמארטפון, המחשב הנייד או הטאבלט שלכם על מסך עד 100 אינץ'. 

בעזרת הסוללה הניידת, המחזיקה עד שעתיים, תוכלו להקרין איתו בכל מקום גם אם אין בסביבה נקודת חשמל. 

עיצוב

ה-QUMI Q3 PLUS הוא בערך בגודל של קלטת וידאו ישנה, כלומר 176X103X28 מ"מ, גודל קומפקטי להפליא עבור מקרן המסוגל להקרין תמונה בגודל 100 אינץ'.

המוצר שוקל 460 ג' בלבד ויכול לפעול על סוללה פנימית עד שעתיים, מה שהופך אותו לפתרון נייד מצויין.

הרזולוציה הטבעית של המקרן היא 720p, אך הוא מקבל גם סיגנל 1080P דרך HDMI. 

החומר החיצוני של המקרן הוא לרוב פלסטיק עם צבע מתכתי וישנם כיסויי מתכת אשר מגנים על העדשה במעברים. המקרן מגיע במגוון צבעים: זהב, שחור, לבן ואדום.

הוא כולל 2 יציאות USB מסוג A, אשר משתמשות לחיבור התקני אחסון או קלט נוספים. ישנו גם שקע אודיו 3.5 מ"מ המשמש גם כ כניסת AV, כניסת כרטיס microSD, וכניסת HDMI. 

המפרט המלא של המכשיר, מתכתב עם מפרט של מכשיר אנדרואיד, והדמיון אינו מקרי.

בליבה, היחידה בנויה ממערכת אנדרואיד 4.4.2 מבוססת ARM v7, עם לאנצ'ר מותאם אישית ותת קבוצה של יישומי אנדרואיד המותקנים מראש על המכשיר.

פיצ'רים בולטים נוספים במכשיר הם הכנה לחצובה בחלק התחתון של המכשיר, ורגל קטנה מפלסטיק שיכולה להעלות את זווית ה- Qumi Q3 Plus.

 

תאורה

בעיה ידוע עם מקרנים רבים היא אורך החיים של הנורות שלהם, שלרוב נדרשת החלפה לאחר כ-2,000 שעות בלבד. 

ה- Qumi Q3 Plus מטפל בנקודה זו באמצעות נורת LED, אותה לא ניתן להחליף, אך היא צפויה להחזיק מעמד 30,000+ שעות. מדובר על אריכות ימים של כ-20 שנים, בהנחה של שימוש ממוצע של 4 שעות בלילה.

 

מערכת הפעלה

מערכת ההפעלה על המקרן היא אנדרואיד 4.4.2, עם מעבד ARM ארבע ליבות 1.5GHz, זיכרון RAM 1 ג'יגה בייט ואחסון פלאש של 8 ג'יגה בייט. מערכת ההפעלה כוללת אפליקציות כמו נטפליקס, יוטיוב וג'ימייל, וניתן להעלות אפליקציות נוספות באמצעות כרטיס microSD. 

לסיכום

ה- Qumi Q3 Plus הוא פיתרון אלגנטי המספק תמונה חדה וצבעונית בטווח קטן - גם כאשר הוא פועל מהסוללה הפנימית. רמת ההקרנה שלו באור יום בהחלט מספק ביחס להיותו מקרן בגודל כיס הפועל על סוללות, מערכת האנדרואיד על המכשיר, בשילוב עם טכנולוגיות Wi-Fi ו-Bluetooth מאפשרת חיבור מהיר לכל מכשיר והקרנה מיידית של עד כ-100 אינץ'.

Vivitek Qumi Q3 PLUS