אחריות לשנה למזמינים באתר

מגברי סטריאו

מגברי סטריאו

מגברי סטריאו

10 פריט(ים)

קבע סדר יורד
לדף

טבלה  רשימה 

10 פריט(ים)

קבע סדר יורד
לדף

טבלה  רשימה 

חוויית שמע איכותית עם מגברים ממיטב המותגים

תפקידו של מגבר הוא להעצים את הצלילים ולאפשר לכם ליהנות מחוויית שמע איכותית. 

כדי לשדרג ולשפר באופן משמעותי את חוויית השמע בבית או בעסק כדאי לרכוש מגבר איכותי מתוצרת מותג מוכר ומוביל. יש מגוון סוגים ודגמים של מגברים, לכן הבחירה אינה פשוטה, ואין לוותר על ייעוץ מקצועי על מנת לקבל החלטה שקולה ועניינית.

כדאי לדעת כי למגבר תפקיד מרכזי במערכות סטריאו וקולנוע ביתי, הוא משמש כיחידת הגברה ומגיע ללא טיונר וללא ממשק לניהול האותות הדיגיטליים, המכשיר מקבל אותות שמע חשמליים, מגביר אותם ושולח אותם החוצה לרמקולים או לאוזניות.

מה זה מגבר בעצם?

למגבר יש תפקיד מרכזי אחד, להגביר את האות החשמלי הנכנס ללא פגיעה באיכות השמע ובלי עיוותים בצליל. למעשה למגברים ולרסיברים תפקיד יחסית דומה, אך רסיבר כולל תכונות נוספות, למשל טיונר.

עוצמת ההגברה נמדדת בוואט (Watt), אך כאשר בוחרים את המוצר חשוב להתייחס לנתון Watt R.M.S ולא לנתוני ההספק המרבי, ויש לבדוק את סוג החיבורים בהתאם למערכת שמתכננים לחבר למוצר. כמו כן, חשוב לעיין במפרט הטכני ולבדוק האם היצרן מציין הספק לכל ערוץ או הספק כללי לכל הערוצים יחד.

איך לבחור מגבר לבית?

לפני רכישת דגם זה או אחר חשוב לאפיין צרכים ייחודיים כמו סוג ועוצמת הרמקולים המתאימים לחיבורי המגבר הביתי, סגנון מוסיקה מועדף, גודל החדר וכמובן מחיר. כמו כן, יש מספר סוגים של מגברים:

מגבר אוזניות – יחידה חשמלית עם חיבור ייעודי לאוזניות המאפשרת להקשיב לסאונד באיכות גבוהה וללא הפרעה מצד אחרים, ובלי להפריע לבני המשפחה.

קדם מגבר (פרה) – יחידת הגברה בסיסית שתפקידה בדרך כלל לשלוט באותות הנכנסים (עוצמת הווליום, באלאנס וכדומה) למכשיר ולמתג בין הכניסות השונות. ככל שאיכות המגבר טובה יותר כך חוויית השמע איכותית ומרשימה יותר.

מגבר משולב – יחידת הגברה נפוצה המתאימה בעיקר לשימוש ביתי, נמצאת ברוב הרסיברים, היחידה כוללת קדם מגבר ומגבר הספק.

מגבר היבריד – דגם איכותי המשולב במגבר קדם מנורות עם הפרדת ערוצים מוחלטת, היחידה מספקת צליל נקי ואיכותי עם אפשרות שליטה גם בצלילים נמוכים ולצליל חם בטונים הגבוהים.

מגברי הספק – יחידת הגברה באיכות גבוהה במיוחד, תפקידה להגביר את האות המגיע מקדם המגבר.

מגבר סטריאו – יחידת הגברה איכותית הכוללת שני מוצרים במכשיר אחד: יחידת פרה-מגבר לשליטה על העוצמה ולבחירת מקור השמע, ויחידת הספק להגברת האות החשמלי המועבר מהמכשיר לרמקולים.

מגבר מנורות – יחידת הגברה מתקדמת להפקת צליל עשיר ואיכותי ולהזרמת מוסיקה באיכות מושלמת עם צלילים קסומים ונקיים.

בעת בחירת המגבר הביתי חשוב להתייחס גם לתקופת האחריות, לעוצמה (כדאי לבחור דגם המספק עוצמה גבוהה במעט מעוצמת הרמקולים), נצילות, סוג חיבורי הכניסה והיציאה ועוד. בנוסף, יש לרכוש את יחידת ההגברה בהתאם למערכת השמע בבית ולחוויית הסאונד הרצויה. לכן, חשוב להגיע לאולם תצוגה עם דיסקים שמכירים היטב ולהאזין למגברים שונים.

צליל הוא דבר אישי, לכן יש לבחור את המגבר בהתאם לחוויית השמע ולסגנון המוזיקלי המועדף, תוך התייחסות גם למחיר; זאת מכיוון שמחירי המגברים נעים מכמה מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים למגברים יוקרתיים ואיכותיים במיוחד.