אחריות לשנה למזמינים באתר

גיימינג

גיימינג

גיימינג

196 פריט(ים)

קבע סדר יורד
לדף

טבלה  רשימה 

196 פריט(ים)

קבע סדר יורד
לדף

טבלה  רשימה 

העידן הטכנולוגי שאב לתוכו בני נוער רבים אשר מבלים זמן רב במסכים, בין אם זה כחלק מצפייה ושיתוף ברשתות החברתיות ובין אם זה בעולם הגיימינג שממגנט רבים. משחקי גיימינג מאפשרים לרבים לשבת שעות אל מול המחשב וליצור לעצמם עולם מקביל אשר חושף אותם ללא מעט דמויות, הרפתקאות ועוד. אין ספק כי כמו בכל דבר בחיים גם לעולם הגיימינג ישנם יתרונות וחסרונות אותם נבקש להציג במאמר זה. 

הכירו את החסרונות הקיימות בעולם הגיימינג

מעורבותם של הילדים ושל בני הנוער במשחקי המחשב, מאפשרת ואף גורמת להם להזדהות עם חלק מהדמויות המופיעות במשחק ומנגד היכולת שלהם להפריד מול משחק למציאות הינה מוגבלת מה שיוצר סכנה ממשית עבורם. ילדים עלולים לפרש את האלימות במשחק כמציאותית ולהשתמש בה כחלק לגיטימי בחיי היום יום. כל עוד הילדים מבינים (שלא בצדק) כי האלימות פותרת בעיות, כראוי וכמתרחש עם הדמויות במשחק, הרי שהוא נכנס למצב בעייתי שעלול להיגרר לאי נעימות בלשון המעטה.

חיסרון נוסף הקשור באופן ישיר למשחקי מחשב תוקפניים ואלימים, היא העובדה שסף הרגישות של הילדים הופך לירוד וכפועל יוצא המוח האנושי של הילד מתרגל לאלימות בה הוא צופה - בעתיד על מנת להתרגש מאלימות יהיה עליו לצפות בתמונות / סרטונים קשים יותר. חשוב לדעת כי בעבור ילדים עם בעיות כאלו ואחרות (רגשיות, התנהגות, נטייה לאלימות) עלולים להיות מושפעים במידה רבה יותר ממשחקי אלימות ברשת והקושי איתו מתמודד הילד ילך ויגבר.

משחקי גיימינג יתרונות

כאמור, כמו כל דבר בחיים, גם גיימינג מגלם בתוכו יתרונות וחסרונות. הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שלא כל משחקי הרשת הינם משחקים אלימים ואתם בהחלט יכולים למצוא לילדיכם משחקים ידידותיים שתורמים להתפתחותם. גיימינג מאפשר לילדים לפרוק לחצים אותם הם צוברים במהלך היום יום, והם אף עתידים לשפר את יכולותיהם הקוגניטיביות.  

עוד יכולים הילדים לפתח את יכולות האסטרטגיה שלהם, את יכולות החשיבה שלהם ולאפשר להם לחוש את תחושת השליטה שחשובה כל כך לחיים הבוגרים יותר. חשוב לזכור ולהבין, כי ילדים אשר חשים בדידות בחיי החברה המציאותיים יכולים למצוא עצמם יוצרים אינטראקציה עם חברים מאחורי המסך, מה שמשפר לעיתים את יכולותיהם החברתיות. 

לסיכום - משחקי גיימינג חובקים מצד אחד חסרונות ומהצד השני הם חובקים יתרונות ועל כן. עליכם כהורים לאפשר לילדים להיות מעורבים במשחקי רשת, אך במקביל לסייע להם בבחירה הנכונה של המשחקים ובשליטה אחר היקף שעות המשחק.