אחריות לשנה למזמינים באתר

ישיבה מול מחשב אצל לא מעט ילדים ומבוגרים נמשכת על פני שעות רבות במהלך היממה ועל מנת לשמור על בריאותכם ובריאות ילדיכם, עליכם ללמוד וללמד אותם את הדרך הנכונה והבריאה ביותר במהלך הישיבה. אין ספק כי ככל שהגיל צעיר, הישיבה הלא נכונה משפיעה ומורגשת פחות, אך עליכם לזכור ולהזכיר לילדיכם כי הנזקים של ישיבה לא נכונה הינם נזקים מצטברים ויש להימנע מהם ככל האפשר ומוקדם ככל האפשר. 

כך תשבו נכון אל מול המחשב

מי שיושב שעות ומשחק במחשב, סביר שהצטייד בכיסא ייעודי לישיבה מול המחשב. ישנם כיום כסאות גיימינג ו/או כסאות למחשב המאפשרים ישיבה נכונה ונוחה, אך גם על גביהם יש לשמור על הכללים הנקודתיים אותם נעלה במאמר הקיים.

שבו בצורה בה הירכיים מצויות בזווית של 100 מעלות וכך גם הברכיים והקרסוליים. כפות הרגליים חייבות להיות יציבות ובעלות תמיכה מלאה ועל כן יש לכוון את גובה המושב בהתאם ו/או להשתמש בהדום שמעניק לרגל את היציבות המתבקשת. את עומק המושב יש לכוון כך שהוא יתמוך בירכיים דהיינו מרחק של עד שלוש אצבעות מהברכיים – את הישבן יש להצמיד למשענת הכיסא. חשוב מאוד שלכיסא יהיו משענות ידיים, כך ניתן להפחית את העומס המוטל על חגורת הכתפיים, על הזרועות ועל הגב. 

כך תמצבו את הכיסא בהתאם לעמדת השולחן

כסאות גיימינג ו/או כסאות למחשב הם חשובים עד מאוד, אך לא פחות חשוב מכך הוא השולחן עליו מוצב המחשב וזאת ביחס למיצוב ומה הכוונה אתם שואלים? את הכיסא מצבו בקו ישיר אל מסך המחשב (ולא באלכסון או בזווית) – את המקלדת הניחו בין המסך לבינכם וגם זה בקו ישר. השולחן אותו אתם רוכשים צריך להיות בגובה המרפק של המשתמש ולא מעל 5 ס"מ תחת המרפק. גובה הצג צריך להגיע מקסימום אל גובה הגבות והמרחק מהפנים יהיה לכל הפחות 55 סנטימטרים ולא מעל 75 סנטימטרים. את העכבר מומלץ למקם יחד עם המקלדת. שימו לב כי הילדים שלכם אשר יושבים על הכיסאות שלכם (של מבוגרים), מקבלים את התמיכה לה הם זקוקים מבחינת הגובה הנחת הידיים המרחק מהמסך ועוד. 

לסיכום – ככל ואתם מתאימים כסאות גיימינג ו/או כסאות למחשב לשולחן המחשב שלכם ושל ילדיכם, כך אתם שומרים על בריאותכם ובריאותם. בעידן בו הישיבה מול המחשב היא מרובה, יש צורך להקפיד על הכללים ולהימנע מבעיות בריאותיות לא רצויות ובטח כאלו שאפשר היה למנוע מבעוד מועד.