אחריות לשנה למזמינים באתר

השכרת רמקולים - מתי כדאי? ומתי דווקא עדיף לקנות?

אם אתם מארגנים אירוע, בוודאי כבר נתקלתם בסוגיית ההגברה והרמקולים, ואז, תמיד, מתגנבת לראש השאלה - "צריך לשכור? אולי עדיף לקנות? זה יקר מידי? מה ייצא לי משתלם יותר?"

האמת היא, שאין תשובה אחידה לשאלות האלה, ולכל אחת מהשיטות יתרונות (וגם חסרונות) משלה. אבל בהחלט ניתן להכיר כל אחת מהאופציות לעומק, וזה בדיוק מה שנעשה כעת.

יתרונות להשכרת רמקולים

עד לפני זמן לא רב, השכרת ציוד הגברה לאירוע בכלל, או השכרת רמקולים במיוחד, לא הייתה אופציה שהייתה פתוחה בפני הקהל הרחב שלא עסק במוזיקה למחייתו. עמדו בפנינו אז שתי אפשרויות בלבד: לרכוש את הציוד או, לחילופין, לשכור את שירותיו של איש מקצוע (כמו דיג'יי או מפעיל קריוקי), שהציוד שלו הגיע איתו. עם השנים, התרבו האירועים בהם העדיפו מארגני אירועים פרטיים להפריד בין שירותי איש המקצוע לבין השכרת רמקולים, וכך נוצרה האופציה לשכור רמקולים ללא איש המקצוע המפעיל אותם. לשיטה זו מספר יתרונות, כשהראשון והבולט בהם הוא העלויות הנמוכות, אשר, במרבית המקרים, מתאימות לתקציב המצומצם.

בדרך של השכרת רמקולים, אתם יכולים לזכות בציוד מהשורה הראשונה באיכותו, בלי שתצטרכו לחרוג מהתקציב המוקצה לאירוע הספציפי החד-פעמי שבארגונו אתם עוסקים. בחלק גדול מהמקרים, החברה המשכירה את הציוד אף יכולה להציע לכם שירותי שינוע, פרישה, קיבוע, ולעיתים קרובות אף הפעלת הציוד, כך שאתם זוכים לשכור רמקולים ולא צריכים להתמודד עם אף אתגר הנוגע אליהם. האופציה הזו רלוונטית במיוחד לאנשים המארגנים אירוע פרטי מידי פעם, לא לעיתים קרובות מדי.

יתרונות לקניית רמקולים

מצד שני, למרות יתרונות השכרת הרמקולים, עדיין יש (ותמיד יהיו) אנשים שיעדיפו לרכוש את הרמקולים או את ציוד ההגברה, ובכך לנתק כל תלות אשר עלולה להיווצר עם חברות משכירות. במקרים כאלה, הציוד נמצא בבעלותם וזמין להם בכל עת שיזדקקו לו והם אינם תלויים בסוג הרמקולים שנמצאים כרגע פנויים בחברת ההשכרה. יתרון נוסף לרכישת רמקולים הוא שאינכם צריכים להתמודד כל פעם מחדש עם סוג שונה, אתם מכירים אותם, יודעים כיצד הם מתחברים למערכת, יודעים כיצד להשתמש בהם, והכל נמצא בחזקתכם ובשליטתכם כל הזמן.

"התכווצותם" של הרמקולים (במגמת הקומפקט הקיימת מזה כמה עשורים), מאפשרת לכם גם שלא להתמודד עם שאלת האסון שלהם, כך שאם אתם מארגנים מסיבות ואירועים לעיתם קרובות, כדאי לכם לשקול את אופציית הרכישה דווקא.

לסיכום

כמו שכתבנו בהתחלה, אין תשובה אחידה אחת לשאלת ה"השכרה או קניה" וכל אחת מהאופציות מתאימה לנסיבות אחרות ולתדירות שימוש שונה. הבחירה בידיכם, ונכון שלאספקט העלות יש בה משקל נכבד, אבל כך גם לקריטריונים נוספים, כמו נוחותכם, העדפותיכם וכד'. כך שלא מן הנמנע שתחליטו על דרך מסוימת ולאחר זמן מה, תחליטו כי הדרך השנייה עדיפה בעיניכם יותר.