אחריות לשנה למזמינים באתר

מה צריך לדעת לפני שקונים רמקולים לנגנים?

לרובנו יש לפחות נגן 3MP אחד בבית, זהו מכשיר אלקטרוני שימושי ונפוץ המאפשר לנו להאזין למוסיקה בבית, בעבודה, בים, במהלך קניות וסידורים ובכל מקום אחר. אמנם, כיום נגני 3MP ונגני 4MP פחות נפוצים כיוון שניתן להאזין למוסיקה גם בטלפון הנייד, אך עדיין רבים משתמשים בנגנים הניידים הנוחים לתפעול ולשימוש, ומחירם זול יחסית.

לאחר הופעת הנגנים צצו בשוק גם מערכות רמקולים ייעודיות לנגנים, לדוגמה תחנות עגינה לאייפוד ולאייפון ומערכות של רמקולים ניידים, עם או ללא אפשרות טעינה, המתאימות לכל הנגנים. בחנויות המובילות ובאתרי המכירות באינטרנט ניתן למצוא שלל דגמים של רמקולים ייעודיים לנגנים השונים, המבחר העצום כולל רמקולים של יצרנים לא מוכרים ומערכות רמקולים יוקרתיות של מותגים מוכרים.

כדי לבחור נכון רמקולים ניידים לנגנים יש להתייחס לגורמים הבאים: סוג הרמקולים ומידת התאמתם לנגן או לנייד, עוצמת הרמקולים, איכות הצליל וחוויית הסאונד, ניידות, עמידות המכשיר, מידות ומשקל, חיבורים אפשריים, סוללה נטענת/חיבור לרשת החשמל, אחריות ומחיר.

התאמה לנגן

כאשר אתם רוכשים רמקולים לנגנים עליכם לוודא כי המערכת מתאימה לנגן שלכם. ישנן שתי קטגוריות עיקריות של רמקולים לנגנים:

רמקולים קטנים ניידים המתאימים לכלל הנגנים, כולל אייפוד - הרמקולים כוללים מגבר פנימי ולרוב הם מחייבים חיבור קבוע לרשת החשמל הביתית, כמו רמקולים למחשב, אך יש גם דגמים עם סוללה נטענת. עוצמת הרמקולים תחנות עגינה לאייפון ולאייפוד, יש מגוון דגמים של תחנות עגינה, המערכת כוללת תושבת ייעודית עליה האייפוד או האייפון מתיישבים, וכך במקביל להאזנה המערכת מטעינה את הסוללה של הנגן או הנייד.

רמקולים ניידים

עוצמת הרמקולים

מערכת בעלת הספק של 1-5 וואט תתאים לחדרים קטנים או לסביבה יחסית שקטה, כאשר העוצמה תלויה גם בסוג המכשיר. מערכת רמקולים נטענת לנגנים לרוב תספק עוצמה נמוכה יותר בהשוואה לרמקולים המחוברים לחשמל.

הספק הרמקולים נמדד ב-R.M.S וואט, חשוב לבדוק האם היצרן מציין את ההספק למערכת או לכל רמקול בנפרד. מערכת רמקולים בעלת הספק גבוה מ-5 ואט מבטיחה עוצמה גבוהה יותר, אך המחיר של הרמקולים ממותג מוכר יהיו גבוהים בהרבה.

איכות וחוויית הסאונד

מומלץ לבדוק מספר רמקולים כדי לקבל החלטה איזה דגם לרכוש. כדאי להגיע לחנות עם הנגן שלכם ולבדוק את איכות וחוויית הסאונד במספר מערכות רמקולים ניידים, עדיף לנגן שירים שאתם מכירים היטב. בסופו של דבר, עליכם לבחור רמקולים לפי טעם אישי, אך מומלץ לבדוק כי המערכת כוללת סאב וופר ומתגים לכיוון הטרבל והבס.

מערכת רמקולים ניידת

אם בכוונתכם להשתמש ברמקולים הניידים במיקומים שונים, ולא רק בבית או במשרד, כדאי לרכוש רמקולים איכותיים ממותג מוכר שמשקלם קל לצורך ניידות נוחה. ניתן לרכוש מערכת רמקולים ניידת המתקפלת למארז קטן, זהו פתרון מצוין למי שמעוניין לקחת את הנגן והרמקולים לנסיעות, לטיולים, לקמפינג וכדומה.

חיבורים

עליכם לוודא כי מערכת הרמקולים כוללת חיבורים המתאימים לנגן או לנייד שלכם. מערכת מתקדמת כוללת מגוון חיבורים כגון RCA, USB, OPTICAL, DLNA ועוד.

בנוסף, חשוב לבדוק מהי תקופת האחריות, מי מספק שירות במקרה של תקלות וכמובן יש להשוות מחירים. טווח המחירים רחב ונע בין 150 ₪ ועד כ-1,000 ₪, אך ניתן למצוא גם דגמים יקרים יותר.