אחריות לשנה למזמינים באתר

8 טיפים לקנייה נכונה של מקרן קול ב-2020

בתור הזהב של הטלוויזיה, כשכולנו עסוקים בבינג' של משחקי הכס למול בינג' של סיפורה של שפחה, כנראה שמקרני קול הם המכשיר הכי חם בשטח.

מקרני קול (באנגלית Sound Bar), הם למעשה רמקולים שמעוצבים בצורת מלבן רחב, ובהם מגבר פנימי ורמקולים קטנים הפונים לכיוונים שונים.

כך, תדרי הקול מגיעים לכל חלק בחדר, ויוצרים סאונד חלומי והיקפי, באיכות גבוהה במיוחד, המחליף את מערכות הקולנוע הביתיות המסורתיות.

מדובר על מכשירים די פשוטים ולא יקרים, קלים להתקנה, שמצוידים במערכת סאונד מקיפה הטובה משמעותית מהמערכת המובנת של הטלוויזיה.

 

מקרן קול סאונד בר

אם אתם מעוניינים ברכישה של מקרן קול, יש כמה פרמטרים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

המאמר הבא ייתן לכם טיפים יעילים בבחירת Sound bar שמתאים בדיוק לכם:

איזה גודל הוא אופטימלי?

מקרני קול מגיעים בגדלים רבים ובצורות רבות. תוכלו למצוא מקרנים קטנים באורך של 30 ס"מ, ועד מקרנים גדולים ובולטים.

בדרך כלל, המקרנים הגדולים יהיו בעלי איכות סאונד טובה יותר, אבל זה לאו דווקא המקרה תמיד, ועדיף להסתמך על נתונים אחרים.

כך או כך, נסו לחשוב כיצד אתם רוצים למקם את מקרן הקול - אם אתם רוצים להציב אותו ממש מתחת לטלוויזיה, אולי כדאי לבחור במקרן קול שהוא באורך הטלוויזיה שלכם.

אם אתם רוצים שהוא יהיה כמה שפחות בולט, בחרו במקרן קטן. אם אתם רוצים להעניק לסלון אווירה מודרנית וחדשנית, דווקא מקרן גדול יעשה עבודה טובה. אין ממש דבר כזה "גודל אופטימלי" והכל תלוי בכם ובעיצוב של ביתכם.

מה זה "ערוצים" וכמה כאלה אני צריך?

דבר נוסף שצריך לתת עליו את הדעת הוא כמה "ערוצים" במקרן. אם כבר התחלתם לחפש מקרן קול, בטח ראיתם שלצד כל דגם מצורף מספר.

המספר הזה משמעותו כמה מקורות קול תמצאו בתוך המקרן. כך, למשל, מקרן עם הספרה "2" משמעותו כי יש שני רמקולים - משמאל ומימין.

כשמדובר על שלושה רמקולים, תמצאו אחד גם באמצע.

בחמישה רמקולים יהיו גם שני רמקולים אחוריים. ככל שיש יותר רמקולים, כך הקול איכותי ועשיר יותר. גם כאן, הבחירה תלויה בכם - אם אתם מכורי טלוויזיה וקולנוע, לכו על כמה שיותר ערוצים.

האם צריך חיבור לאלקסה?

היום, אנשים רבים מתנהלים באמצעות תקשורת עם העוזרת החכמה - בין אם זו סירי של אפל, אלקסה של אמזון או גוגל אסיסטנט של גוגל.

כדי להתאים את עצמם לטרנד, מקרני קול רבים מגיעים מובנים עם עוזרת אישית, וכך מאפשרים לנו לתקשר עם העוזרת שלנו בקלות ברגע שאנחנו נכנסים לחדר.

אם אתם לא משתמשים בעוזרת אישית, ולא רואים שימוש  עתידי באחת כזאת, אין צורך לרכוש מקרן קול עם חיבור שכזה. אם אתם דווקא בעניין של הטרנד - לכו על זה.

אילו פיצ'רים מיוחדים כדאי לחפש?

מקרני קול מגיעים עם פיצ'רים שונים, חלקם שימושיים יותר מאחרים. כדאי לדעת מה השוק מציע, ולבחור בפיצ'רים שאתם חושבים שיהיו מותאמים לצרכים שלכם:

  • מוזיקה - חלק ממקרני הקול תומכים בהשמעת מוזיקה ללא כבל - זה אומר שתוכלו להפעיל שירים בטלפון/מחשב שלכם, שיושמעו דרך המקרן. יש שני אופנים לכך: חיבור בלוטות' או חיבור וויפי. זהו פיצ'ר די שימושי שיכול לשמש אנשים רבים.

  • תצוגת LED - זה אולי נשמע מפתיע, אבל הרבה מקרני קול לא מגיעים עם תצוגת LED, כך שלא ממש ניתן לדעת מה גובה הווליום. אם המידע הזה חשוב לכם, רכשו מקרן עם תצוגה.

  • סאבוופר - החלטה נוספת היא האם לרכוש מקרן קול עם סאבוופר או ללא. סאבוופר מוסיף שכבה חוויתית נוספת לצפיה שלנו, ומתמחה בסאונדים נמוכים מאוד. זה משפיע בעיקר כאשר פצצות מתפוצצות, הליקופטר טס באוויר או מוזיקת סאונד נשמעת. בקיצור, אם אתם מעריצים של סרטי אקשן או של הקרנת הופעות מוזיקה בטלוויזיה - אתם צריכים את הפיצ'ר הזה.

  • דולבי אטומס - דולבי אטומס (Dolby Atoms) היא טכנולוגיית הסאונד החמה ביותר של התקופה האחרונה. מקרן ובו דולבי אטומס יכול ליצור חווית סאונד מקיפה ומשכנעת שמדמה ממש קולנוע. לצורך הדוגמה, התזוזה של חפצים בסרט תשמע מאוד מאוד אמתית, וממש "תקפוץ" בין הקירות.

מה התקציב שלי?

לבסוף, השאלה שכולנו מתעכבים עליה היא - כמה זה עולה.

מקרן קול מגיע בסקאלת מחירים עצומה, מכמה מאות שקלים בודדים ועד כמה אלפים. הטווח העצום הזה נובע מכמה גורמים -

כמות ה"ערוצים", הפיצ'רים המיוחדים, האם הוא כולל דולבי אטומס וחיבורי בלוטות' ועוד. בנוסף, גם המותג, כמובן, משחק תפקיד -

ככל שמדובר על מותג איכותי ונחשב יותר, כך סביר כי מחירו של המקרן יהיה גבוה יותר.

למרות המגוון הבאמת רחב, אין צורך להילחץ - נסו לחשוב מה הצרכים שלכם, כמה זמן אתם מבלים ביום בצפייה בטלוויזיה וכמה חשובה לכם איכות הסאונד.

אם אתם צופים "בקטנה", רוצים איכות טובה אבל אין לכם צורך בפיצ'רים מיוחדים - מקרן בכמה מאות שקלים בודדים עשוי להספיק.

אם אתם אנשי קולנוע אמיתיים, שמצפים לחווית קולנוע אמחתית ומקיפה - כדאי להשקיע.