אחריות לשנה למזמינים באתר

אחרי משבר הסאב פריים בארצות הברית עולם הפרסום השתנה. אם עד אז להבטיח הבטחות בפרסומת היה מספיק, היום לקוחות לא משלמים בעבור הבטחות.

אם בעבר היה מספיק שפרסומת תראה תמונה פסטורלית ויפה של דירה אורבנית לכל אחד, הרי שמשבר הסאב פריים הראה איך ההבטחות האלו קורסות, ומאז אנשים יותר חשדנים. הם כבר לא קונים הבטחות אלא מוצרים שבאמת עובדים, כאן ועכשיו.

אל תספר לנו - תוכיח

לכן, בסרט תדמית יש לך בדיוק כמה דקות להוכיח ללקוחות שלך מדוע המוצר או השירות שאתה מוכר - באמת עובד.

קח לדוגמא את הסרטון של אוזניות סוני. החברה רצתה להראות עד כמה האוזניות שלהם חוסמות רעשים והמחישו זאת על ידי שינוי הפסקול בסרטון - רועש כאשר אין אוזניות, ושקט ונעים עם האוזניות. הם הוסיפו לסרטון שתי תובנות חשובות מאוד, האחת, שרעש מחסל את המחשבה, ושניה, החשש שאוזניות מנתקות מהעולם - בסרטון מראים איך הן עוזרות לדמות דווקא להתבונן בכל הדברים היפים בעולם.

הרעיון מקסים, נכון? שלושה מסרים שעברו ללקוח בצורה מעניינת. אך האם צפית בסרטון למלוא אורכו? אודה על האמת שאני דילגתי באמצע, הבנתי את הרעיון בשניות הראשונות.

 

לשם השוואה, הנה דוגמא לסרטון של אוזניות אחרות מבית MARVO, שמציג את אותו קונספט כמו סוני:

 

צפית עד הסוף? איזה סרטון השאיר בך יותר רושם?

אין שהספק שהסרטון של MARVO עובד הרבה יותר טוב. המסר מועבר בחדות ובבהירות, יש מסר אחד שמועבר ולא מספר מסרים שמבלבלים והסרטון קצר- 30 שניות להעברת אותו המסר שלקח לסוני להעביר בשתי דקות. שני סרטוני התדמית טובים מאוד, אך השני יוצר את אפקט ה-wow, הוא משאיר יותר רושם.

כאשר אתה יוצר סרט תדמית לעסק שלכם זכור את הסאב פריים, SONY ו- MARVO

אין להבטיח הבטחות בסרטון אלא להמחיש ולהדגים ללקוח. כמו שמלל לבד במאמר הזה לא היה תופס, ללא דוגמאות הסרטונים. צמצם את המסר להכי פשוט והכי בהיר, וזכור שלפעמים לחזור שוב ושוב על המילים מייגע את הצופה, ולפעמים עדיף לעשות האת הוידאו קצר וקולע ולא ארוך ומייגע. ולכן גם אנחנו נסיים כאן.

הכתבה באדיבות חברינו בסטודיו לאנימציה היילנדר הפקות - www.highlander.co.il