אחריות לשנה למזמינים באתר

איך לבנות מערכת קולנוע ביתית מושלמת?

מערכת קולנוע ביתית טובה באמת תספק לכם חוויית צפייה והאזנה מושלמת. היא תכלול רמקולים לקולנוע ביתי לרבות סאב וופר, מגבר/רסיבר ולעיתים גם נגן Blu-ray או DVD. כל מרכיב במערכת צריך לקבל תשומת לב מרוכזת ונפרדת בעת הבחירה שלו, ובסופו של דבר המטרה היא להרכיב מערכת משובחת, עוצמתית ואיכותיות שפועלת באופן הרמוני.

בחירת הנגן

נגני ה-Blu-ray הקיימים כיום בשוק מגיעים במחירים משתלמים ואטרקטיביים, ובהחלט מומלץ להשקיע גם ברכישה של נגן מדיה איכותי על מנת להשלים מערכת מושלמת. הנגנים יכולים לנגן גם פורמטים ישנים כגון DVD ולעיתים גם CD, במידה ויש ברשותכם כאלו. ניתן לחבר את הנגן לרשת ולצפות באתרים המספקים תכני צפייה מגוונים. מומלץ לרכוש מכשיר בעל Wi-Fi מובנה על מנת לתקשר בקלות עם מכשירים ניידים ולרכוש נגן שתומך בצפייה בתכני תלת-מימד, אם אופציה זאת מעניינת אתכם.

בחירת המגבר

בעת הבחירה במגבר הנכון לכם, יש לשים לב למספר סוגיות טכניות. יש לוודא שהמגבר כולל יציאות HDMI ואף HDMI2.2 לצורך צפייה בהפרדה גבוהה וברזולוציות גבוהות במיוחד. מאפיין טכני חשוב נוסף הוא היכולת לבצע תקשורת אלחוטית בתקני Bluetooth ו-Wi-Fi עם מכשירים אחרים כגון נגן המדיה, הטאבלט או המחשב נייד. חשוב לוודא שהמגבר בעל איקוולייזר מתקדם שניתן גם להתאים באופן עצמאי וידני, שקיים על מנת להגביר ולשפר את הצליל המופק במגבר.

מעבר לכך, מומלץ לרכוש מגבר בעל עוצמה והספק RMS של לפחות 100W. איכות השמע תלויה בפרמטרים רבים כגון אחוז העיוותים והתנודות בצליל, כמות תבניות הצליל המוצעות על ידי פונקציות ה- DSP והאיקוולייזר שעוזרות להתאים את הצליל לסוג וגודל החלל ולטעם האישי שלכם ואפשרות של כיול אוטומטי של הצליל באמצעות מיקרופון מובנה במגבר.

מערכת קולנוע ביתית

בחירת רמקולים לקולנוע ביתי

מערכת קולנוע ביתית צריכה להיות מורכבת בתצורת רמקולים 5.1 ומעלה, כאשר המשמעות של הספרות היא כמות הרמקולים בנוסף לסאב וופר. קיימים שלושה סוגי רמקולים עיקריים לקולנוע ביתי: רמקולי מדף, רצפה ולווין. רמקולים רצפתיים הם גדולים יותר ולכן תופסים שטח גדול יותר בחלל, אך לרוב קשה להתחרות בעצמת ובאיכות השמע שהם מפיקים. רמקולי מדף מהווים אופציית ביניים הן מבחינת הגודל שלהם והן מבחינת האיכות שלהם.

רמקולי לוויין מהווים אופציה מינימליסטית שתופסת פחות שטח, הם קלים יותר ולרוב גם אלגנטיים יותר, אך אינם איכותיים ועצמתיים כמו שתי האפשרויות האחרות. בעת בחירת הרמקולים, יש לשים דגש על התאמתם לגודל החלל ועל המיקום בתוך החלל שבו הם ימוקמו – קיימים רמקולים עם מגבלות מסוימות מבחינת ההצבה שלהם בסמוך לאחד הקירות.

בדיקת המכשירים

חשוב מאוד להאזין לרמקולים ולמגבר לפני שאתם מבצעים רכישה. כדאי בנוסף לבצע בדיקה על ידי האזנה לקטע אודיו שאתם כבר מכירים טוב. רמקולים לקולנוע ביתי ומגבר לאותה מטרה אמורים להסב לכם הנאה רבה וחוויה מיוחדת במשך שנים רבות, לכן חשוב לקחת את הזמן עם הרכישה, לבדוק לעומק את האפשרויות וגם להשקיע ככל שאתם יכולים מבחינה כלכלית.