אחריות לשנה למזמינים באתר

האם נצטרך לחצוב בקיר בשביל מערכת קולנוע ביתית?

מערכת קולנוע ביתית הופכת את חווית הצפייה הביתית לאחת ממקורות ההנאה הגדולים ביותר בבית. 

אבל מה דרוש על מנת להציב מערכת קולנוע ביתית אצלכם בבית? איזה הכנות חובה לבצע עבור זה? 

המאמר הבא יעשה לכם סדר. 

תתכננו את הדברים מראש ותחסכו הרבה בלאגן אחר כך

אתם בשלב של שיפוץ בית או בניית בית חדש? מעולה! זה בדיוק השלב המתאים על מנת לתכנן נכון את ההתקנה של מערכת קולנוע ביתית אצלכם בסלון. 

אם ההיבט האסתטי חשוב לכם - כדאי שתכינו תשתית עבור רמקולים אחוריים ותעבירו צינור בקיר בשביל הכבלים, תוכלו גם לחצוב תעלה בקיר. העברת הכבלים בקיר או בתעלה יעלימו לכם מהעין מטרים ארוכים של כבל ויתרמו רבות למראה נקי ואסתטי בסלון שלכם. 

בנוסף, מעבר לכבלים, עבור מערכת קולנוע ביתית יש לדאוג למספר שקעים בקיר. מאוד לא מומלץ לחבר את כל המכשירים הכלולים במערכת הקולנוע הביתית למפצל יחיד, יתרה מכך, העדיפות היא ברוב הפעמים לקו חשמל נפרד למערכת. 

דברים חשובים שאסור לשכוח בתכנון המיקום המערכת בחלל

חשוב להשאיר מרחב מספיק פנוי לרמקולים, על מנת ליצור חוויית סאונד אופטימלית רצוי להשאיר קו פנוי בין החזית של הרמקולים לבין האנשים המאזינים, כל חפץ (כמו כורסא למשל) שתציבו בדרך עלולים לפגוע באיזון ובעומק של הסאונד. 

בנוסף, חשוב מאוד לא להציב רמקולים ליד יציאה למרפסת, משתי סיבות, הראשונה היא שאין לחשוף את הרמקול לשמש ישירה עליו כיוון שזה גורם לדהיית הצבע שלו והריסתו, הסיבה השניה היא שמסוכן להציב רמקולים ביציאה למרפסת מבחינה בטיחותית (אם יש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים באזור שעלולים לא לראות אותם). 

דבר נוסף שחשוב לחשוב עליו הוא האור בחלל, אור חזק פוגע בחוויית הצפייה שלכם, לכן, רצוי שיהיה אפשר לעמעם את האורות בחלל בו נמצאת המערכת בזמן הצפיה, לדוגמה, אם מדובר בחלל שיש בו אור שמגיע מחלונות או מהמרפסת, רצוי לדאוג ולהתקין וילון או תריס על החלונות.

 

מה קורה אם אתם לא משפצים או בונים בית? 

אם אתם מעוניינים במערכת קולנוע ביתית ואתם לא משפצים את הבית או בונים בית חדש, תוכלו לחצוב בקיר על מנת להרכיב את המערכת, הדבר לא נחשב מסובך. 

בכל מקרה, אם לא תרצו גם את זה, תוכלו להשתמש בתעלה חיצונית מפלסטיק שמאחדת את כל הכבלים ועדיין שומרת על האסתטיות של החלל. 

 

לסיכום, מערכת קולנוע ביתית תשנה את כל חוויית הצפיה וההאזנה שלכם, וכדי להגיע לתוצאה מושלמת רצוי לתכנן את ההתקנה שלה טוב על מנת שגם מבחינה עיצובית היא תתאים לכם לחלל.