אחריות לשנה למזמינים באתר

איך לתלות טלוויזיה בצורה נכונה?

האם רכשתם טלוויזיה חדשה עם מסך שטוח, ואתם מעוניינים לתלות אותה בסלון או באחד מחדרי השינה בבית? ובכן, עליכם לבחור מיקום נכון ומתאים לטלוויזיה, לרוב על אחד הקירות בסלון הביתי או בחדר השינה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי כיום ישנם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים להתקנת הטלוויזיה בבית, לדוגמה באמצעות מתקן מעלית ייעודי המעוגן לתקרה, ובלחיצת כפתור הטלוויזיה יורדת לגובה הרצוי, וכך חוסכים מקום.

ישראלים רבים מעדיפים להתקין את הטלוויזיה על קיר תומך מרכזי בחלל החדר, במרחק סביר ממערכת הישיבה בסלון או מהמיטה בחדר השינה. מומלץ למקם את מסך הטלוויזיה במרכז הקיר, את המתקן יש לעגן לקיר בגובה של 80-90 ס"מ מהרצפה (בסלון), ובמידה והטלוויזיה מיועדת לחדר השינה הגובה המומלץ למתקן הוא 120-140 ס"מ מעל הרצפה.

זרועות תלייה לטלוויזיה

מתקן ייעודי לתליית טלוויזיה

כאשר רוכשים את הטלוויזיה כדאי לברר עם מוכר מקצועי איזה מתקן מתאים לתליית המסך, יש מספר מתקנים ואפשרויות להתקנת הטלוויזיה, לדוגמה:

זרוע לטלוויזיה – זרוע ייעודית ועמידה המעוגנת לקיר באמצעות דיבלים, באמצעות הזרוע המתכווננת ניתן לשנות את זוויות הצפייה בטלוויזיה בהתאם לצורך, יש גם זרוע חשמלית עם שלט רחוק כך שאין צורך לקום מהספה כדי לצפות בטלוויזיה בנוחות מזוויות שונות. כדאי לדעת כי מתקני זרוע היו פופולריים בעבר והם מתאימים בעיקר לטלוויזיות כבדות עם מסך מרובע.

מתקן תלייה לטלוויזיה – מתקן ייעודי הכולל קווים או מסילות עליהם מלבישים את מסך הטלוויזיה לאחר עיגון המתקן עצמו לקיר. מומלץ להשאיר את ההתקנה לאנשי מקצוע מנוסים או להיעזר באדם נוסף כדי לוודא התקנה ישרה ונכונה. המתקן מיועד למסכי טלוויזיה שטוחים, כל עוד הקיר מיושר.

רגליותניתן להניח את הטלוויזיה על כוננית או משטח ישר כמו מדף צף, כאשר רוכשים טלוויזיה חדשה לרוב המארז כולל גם רגליות ייעודיות למכשיר.

בדיקת סוג הקיר

לאחר שבחרתם כיצד ברצונכם להתקין את מסך הטלוויזיה בחדר, עליכם לבדוק ממה עשוי הקיר עליו אתם מתכננים לתלות את המסך. בבתים רבים יש קירות גבס או בלוקים, יש גם דירות ובתים עם קיר בטון, לרוב בממ"ד. באמצעות נקישות קלות על הקיר ניתן לאבחן האם זהו קיר גבס או בלוקים - קיר גבס ישמיע קול חלול.

סימון על הקיר

זהו שלב קריטי והכרחי לתלייה נכונה של הטלוויזיה בביתכם, מומלץ לסמן את מרכז הקיר באמצעות מדידות מדויקות לאורך ולרוחב. לאחר סימון מרכז הקיר עליכם לשבת על הספה, הכורסה או המיטה, כדי לבחון האם מיקום המסך מתאים לצפייה מבחינת זוויות ונוחות.

לאחר סימון המיקום הרצוי של המסך, תוכלו להתקין זרוע לטלוויזיה או את מתקן התלייה הייעודי. בהתאם לסוג הקיר (גבס או בלוקים) עליכם לבחור דיבלים מתאימים באורך הרצוי. כדאי לבדוק האם קיבלתם מתקן תלייה הכולל דיבלים וברגים יחד עם הטלוויזיה.

יש לקדוח חורים בהתאם לסימונים הנכונים ועל פי סוג המתקן, לאחר החדרת הדיבל יש לעגן את הזרוע או מתקן התלייה באמצעות ברגים מתאימים, שלרוב מצורפים למסך בעת רכישתו. לאחר עיגון המתקן למקום יש לתלות את הטלוויזיה, עדיף בעזרת אדם נוסף. בסיום ההתקנה עליכם לבדוק את יציבות המתקן והטלוויזיה, ובמידת הצורך לחזק ברגים.