אחריות לשנה למזמינים באתר

רמקולים בלוטוס או רמקולים רגילים?

האם אתם מאזינים למוזיקה בכל מקום באמצעות הסמארטפון, המחשב הנייד או הנגן? רוצים לשבת עם החברים ולהאזין למוזיקה באיכות גבוהה באמצעות רמקולים ניידים? ובכן, בשוק הרמקולים יש דגמים רבים ושונים, ועליכם לקבל החלטה האם לרכוש רמקולים רגילים או בלוטוס.

לפני שאתם רוכשים רמקולים כדאי לכם לאפיין צרכים והרגלי שימוש והאזנה, כאשר רמקולים רגילים מתאימים בעיקר לשימוש ביתי בעוד רמקולים מסוג בלוטוס מאפשרים לכם ניידות מלאה וגמישות.

רמקולים רגילים מחייבים חיבור קבוע לחשמל, יש לחבר אותם למערכת שמע היקפית כמו מערכת קולנוע ביתי, מגבר ייעודי, מחשב נייח או נייד, לנגן DVD וכדומה. הרמקולים מצוידים לרוב במגבר פנימי ויש לחבר אותם באמצעות כבל בגודל מתאים. כיום, רבים מעדיפים לרכוש רמקולים בלוטוס בגלל הנוחות, המידות הקומפקטיות והאפשרות להאזין למוזיקה בכל מקום, ללא צורך בכבלים ובחיבור קבוע למקור מתח חשמלי.

רמקול בלוטוס נייד פיור אקוסטיקס

סוגים של רמקולים רגילים

נהוג לחלק את סוגי הרמקולים ל-3 קטגוריות מרכזיות:

רמקול רצפתי – רמקול מסיבי ובעל חזות ונוכחות מרשימה, מיועד להצבה על רצפת החדר, מעניק תחושה של מוזיקה חיה עם בס דומיננטי וצלילים נקיים ואיכותיים. 

רמקול לווייני – מערכת רמקולים בשלל מידות ועיצובים, לרוב עם סאב וופר. הרמקולים איכותיים ומפיקים סאונד נקי בתדרים הנמוכים. 

רמקולים למדף או לתלייה – רמקול יחסית קומפקטי במידותיו, ניתן להציב אותו על מדף או לתלות על הקיר. הרמקולים מפיקים בדרך כלל צליל איכותי והם מתאימים בעיקר לחללים קטנים.

מאחר והרגלי ההאזנה למוזיקה השתנו בשנים האחרונות, כיום רבים משקיעים ברמקולים אלחוטיים כדי להאזין למוזיקה בכל מקום וללא תלות במקור מתח חשמלי. יש מגוון דגמים ואיכויות של רמקולים בלוטוס, לכן מומלץ לרכוש את הרמקול מחברה מוכרת ומובילה בתחום. רמקול בלוטוס מאפשר לקחת את המוזיקה לכל מקום, בארץ ובחו"ל, וניתן להאזין לפלייליסט ולמוזיקה רקע באמצעות אפליקציות ייעודיות המותקנות בנייד או בלפטופ, אפשר גם להאזין לרשימת ההשמעה המועדפת בנגן מוזיקה נייד.

רמקולים

מה עדיף – רמקול רגיל או בלוטוס?

לכל אדם יש הרגלי האזנה שונים, בדיוק כפי שכל אחד אוהב סגנון מוזיקלי שונה. לכן, כדאי לרכוש רמקולים בהתאם להרגלי ההאזנה. אם בעיקר מאזינים למוזיקה בבית מומלץ להשקיע ברמקולים רגילים, אך יש לבדוק את תאימות החיבורים ולוודא כי הרמקול מתאים למכשיר ממנו משדרים את המוזיקה. כדאי להאזין לדגמים שונים של רמקולים כדי לבחור בדגם המתאים ביותר מבחינת תקציב ובעיקר איכות וחוויית השמיעה. רמקול רגיל מתאים לשימוש בבית ובמשרד, לרוב הוא עוצמתי יותר בהשוואה לרמקול אלחוטי, וניתן לחבר את הרמקולים למחשב, למערכת סטריאו או קולנוע ביתי וכן לציוד נוסף.

רמקול בלוטוס הוא פתרון מצוין לכל מי שמרבה להאזין למוזיקה באמצעות הטלפון הנייד או באמצעות הלפטופ ונגן נייד. יש מגוון דגמים של רמקולים בלוטוס, כדאי להשקיע בדגם איכותי ממותג מוכר ואמין. 

ההמלצה היא להגיע לחנות עם מוזיקה שמכירים היטב, לחבר את הרמקולים לנייד ולהאזין למוזיקה המוכרת כדי להתרשם מחוויית הסאונד והשמיעה. כמו כן, כאשר רוכשים רמקולים בלוטוס חשוב לשים לב למידות המוצר, לנוחות התפעול, לעמידות, לפונקציות השונות וכמובן למחיר, לתקופת האחריות ולחוויית השמיעה.

מערכת רמקולים בלוטוס כוללת גם סאב וופר, זו מערכת המתאימה לשימוש ביתי, היתרון המרכזי שלה הוא היעדר כבלים, אך מערכת כזו פחות מתאימה לטיולים ולבילויים מחוץ לבית, לכן בהתאם להרגלי ההאזנה למוזיקה יש לרכוש את הרמקולים האלחוטיים, תוך התייחסות לאיכות הסאונד, לעוצמה ולמידות המוצר.