אחריות לשנה למזמינים באתר

כל מה שצריך לדעת על מקרני קול

ככל שעובר הזמן, תחום עיצוב הפנים ועיצוב הבית מקבל עוד ועוד תשומת לב. הנראות והאסתטיקה מקבלות מקום של כבוד, והקו המנחה הוא קו של "פחות זה יותר". הקונספט המינימליסטי הזה לא פוסח גם על כל הקשור לעיצוב הסלון. אחד הביטויים הפרקטיים של הקו העיצובי החדש הוא מקרן קול, שנוצר על מנת להציע חלופה למערכת הקולנוע הביתית הקלאסית שהכבידה על החלל והפכה אותו לעמוס ומלא כבלים וחוטים. 

מלבן רחב ואלגנטי  

מקרן קול, או בשמו האחר - סאונד בר, הוא מכשיר יחיד, הכולל בתוכו מספר רב של דרייברים (רמקולים) ומגבר. מטרתו היא להציע אלטרנטיבה במובן הפונקציונאלי למערכת הקולנוע הביתית השלמה הכוללת רסיבר ומספר רמקולים, שמפוזרים בחלל על מנת להציע חוויית סראונד. מלבד מכשיר סאב וופר לתדרים הנמוכים – אין חובה לכלול עוד מכשירים מלבד המקרן, והוא מבצע למעשה את כל העבודה של המערכת הקלאסית.

עולם בלי חוטים

עידן הסלון המסורבל ומלא החוטים המשתרכים מכל עבר תם במידה מסוימת מן העולם או לכל הפחות אין הוא הכרחי כמו בעבר. חלק מהמינימליזם בא לידי ביטוי בשימוש במכשירים אלחוטיים. נוחות המחייה, השהייה, הצפייה וההאזנה השתדרגו באופן ניכר, ומקרן קול הוא נדבך נוסף במרוץ לעולם בלי חוטים.

מקרן קול בלוטוס עם סאבוופר אלחוטי

פשוט וקל

בניגוד לסידור והגדרת מערכת הקולנוע הביתית הקלאסית, הסאונד בר פשוט מאוד ונוח להגדרה, לשימוש ולהתקנה. אין צורך להתאמץ, להיות יצירתי בסידור ובעיצוב החלל, להתחשב במגבלות טכניות מיוחדות או להיות בעל ידע רב במערכות סאונד.

שמיעת סראונד

הדרייברים שבמקרן קול שולחים את גלי הקול לכל עבר. על פי עיקרון מדעי ופיסיקלי בסיסי, הגלים פוגשים את אוזנו של המאזין והצופה במסך מכיוונים שונים. באופן זה נוצרת שמיעת סראונד היקפית, וכך למעשה פועל המקרן.

אפשרויות שונות

ככל מוצר בשוק, גם מקרן קול מגיע במגוון של אפשרויות ומחירים. חברות רבות מתכננות, מייצרות ומשווקות מקרנים, כגון בין היתר Yamaha, Sony, Philips, Bose, ו-LG  - וטווח המחירים רחב. המקרנים היקרים יותר לרוב יכללו פונקציות מתקדמות והגדרות שקוסמות למשתמש המנוסה, שחשוב לו למקסם את חוויית ההאזנה והצפייה. מעבר לכך, המקרנים נבדלים ביניהם בעיצוב, בהתקנים, בעוצמת הקול, באיכות הקול ובכניסות השונות למכשיר.

בחירת מקרן קול

מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמבצעים רכישה. לרוב המחיר הוא שמשחק תפקיד מרכזי, וכדאי לבחון את האפשרויות על פי איכות הקול, המראה, ההגדרות והאפשרויות השונות. כל אופציה תעניק לכם חלל מעוצב, אלגנטי ותחסוך לכם מקום רב בסידור הפנימי שלו.

מקרן קול או מערכת סטריאו

כמובן שמערכות סטריאו ומערכות הקולנוע הביתי המסורתיות הן גם נפלאות. אמנם הן מסורבלות יותר, כבדות יותר ומינימליסטיות פחות, אך בסאונד העוצמתי והאיכותי שלהן קשה להתחרות. הן מהוות אופציה בעלת נקודות שוני וקווי דמיון למקרן קול, ויש יתרונות וחסרונות לכל בחירה. תוכלו לבחור בין האפשרויות את זאת שמתאימה לכם בהתאם להעדפות ולרצונות שלכם, בהתאם לתדירות השימוש וההאזנה ובהתאם לדגש שאתם שמים על עיצוב החלל.