אחריות לשנה למזמינים באתר

5 הצעות לכיסאות גיימינג

אם אתם גיימרים אמיתיים, אתם בטח מבינים את הצורך בכיסא גיימינג טוב ואיכותי, שיאפשר לכם לשחק במשך שעות בלי הפרעה.

כיסאות גיימינג הם כיסאות שתוכננו במיוחד עבור גיימרים שיושבים שעות ארוכות מול המסך: מעבר לכך שהם מציעים עיצוב ארגונומי מרופד שמיטיב עם הגב והגוף ומאפשר תזוזה נטולת מאמץ, הם גם הופכים את חווית המשחק למוצלחת יותר, משפיעים על טיב המשחק שלנו, וגורמים לנו להרגיש ממש בתוך העלילה!

ישנם כמה סוגים של כיסאות גיימינג, המשתנים זה מזה בעיצובים שלהם ומתאימים לצרכים שונים.

איגדנו עבורכם כמה מהסוגים הנפוצים ביותר, ולכם רק נותר להחליט איזה כיסא מתאים בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם. בנוסף, ישנם כמה פיצ'רים שמשדרגים לחלוטין את חווית המשחק, ותוכלו למצוא אותם בתחתית הכתבה.

בהצלחה בבחירה…

 

כיסא גיימינג אדום

כיסא PC - הקלאסי

כיסא PC הוא כנראה הכיסא הנפוץ והקלאסי ביותר, שכן הוא דומה לכסאות למחשב בבית או במשרד שכולנו מכירים היטב. זהו כיסא גיימינג שמתאים בעיקר עבור מי שמשחק במשחקי מחשב, והוא מעוצב במיוחד לגיימרים, שכן הוא מציע נוחות מירבית שתאפשר לכם לשחק במשך שעות מבלי להרגיש.

כיסא PC הוא כיסא מרופד היטב עם אפשרויות כיוונון לראש, למושב ולידיות, ומעניק תמיכה מקסימלית.

לכיסא PC המון יתרונות הנוגעים לתמיכה ולבריאות, וכן לנוחות בעת תזוזה, אך חיסרון מרכזי אחד - כשמו כן הוא, הוא מיועד למשחקי מחשב בלבד.

אם אתם מחפשים כסאות למחשב, זה ללא ספק הפיתרון, אבל אם אתם משחקים גם בקונסולות אחרות מול הטלוויזיה  - זה פחות הכיסא עבורכם.

 

כורסת גיימינג - מגניבה!

אופציה מגניבה במיוחד לכיסא גיימינג היא למעשה לא כיסא, אלא כורסת גיימינג. כל מי שמשחק בקונסלות יודע שהרבה יותר כיף לשחק כמה שיותר קרוב לטלוויזיה, על הרצפה, ובטח שלא על הספה הרחוקה. כך הגיעה לעולם כורסת הגיימינג, שאין לה רגליים והיא אינה מסתובבת, אלא פשוט מושיבים אותה על הרצפה. היא מעוצבת בצורת L, מרופדת מאוד ומאפשרת נוחות מירבית. חסרונות? היא לא וואו אם אתם מאלו שמעדיפים משחקי מחשב, וכן היא לא ממש מאפשרת תזוזה (כמו כיסאות עם גלגלים, לדוגמה), ולכן לא מתאימה למשחקים הדורשים זאת.

 

כיסא היברידי - מה היינו עושים בלעדיו?

כדי לענות על החסרונות של כורסת הגיימינג הומצא הכיסא ההיברדי. פה אנחנו מדברים על כיסא גיימינג שהוא למעשה שילוב של כיסא ה-PC הקלאסי ושל כורסת הגיימינג הנוחה והמתקדמת. במקרה הזה, לקחו את כורסת הגיימינג, הגביהו אותה מעט והוסיפו לה גלגלים שמאפשרים להסתובב  - כך שהיא אידיאלית עבור משחקי מחשב. את חלקי הכיסא אפשר לכוון כדי להתאים לכל גיימר, וכן הוא מעוצב בנוחות ומאפשר לנו את התזוזה הנדרשת על מנת להגיע לאקססוריז שונים במהלך המשחק. חיסרון? הוא לא בצד הזול של הסקאלה.

 

כיסא מרוצים - למי שממש מתלהב

אם המשחקים שלכם הם בדרך כלל משחקי מירוצים כאלו ואחרים, יש כיסא גיימינג אחד שאתם צריכים: כיסא מרוצים. כיסא מירוצים הוא כיסא עור שמנסה לדמות כיסאות של רכבי מרוצים.

הכיסא די מזכיר כיסא PC, אבל יש לו תמיכה רבה יותר, הוא מאפשר לנו לכוון את הכיסא בדיוק כמו שצריך וכולל משענת שהיא קצת נמוכה יותר, כך שנרגיש ממש בתוך רכב ספורט.

דגמים מתקדמים יותר יכללו גם הגה וגז וברקס, ויאפשרו לכם להרגיש בתוך מכונית מירוץ בנוחות של החדר שלכם. אז היתרונות די ברורים, והחיסרון גם הוא די ברור - הכיסא הזה מתאים בעיקר עבור משחקי מירוצים, כך שאם זה לא הקטע שלכם, אין לכם מה לחפש איתו.

פוף גיימינג - לעצלנים

ולמה שנלך על כיסא גיימינג, כשאפשר ללכת על פוף גיימינג? אנחנו לא מדברים על סתם פוף רגיל, אלא על פוף מיוחד המיועד לגיימרים ומספק נוחות מקסימלית, ללא משענת לגב או לראש וללא מסעד. הפופים האלו היו נפוצים פעם - בערך בשנות ה-70 - ועכשיו הם עושים קאמבק חדש.

היתרונות שלהם נעוצים בכך שהם מעניקים גמישות מירבית, קלילות, תזוזה מהירה ונוחות מירבית, וגם אחלה של מראה לחדר הגיימינג שלנו, אבל יש גם חיסרון די גדול: הם לא מעניקים תמיכה ראויה ובריאותית לגב, ולכן עלולים לפגוע בגוף שלנו, בעיקר אם אנחנו משחקים במשך שעות.

 

פיצ'רים נוספים בכיסאות גיימרים

כל כיסאות הגיימינג הנ"ל יכולים להגיע עם פיצ'רים נוספים, שמוסיפים רבות לחווית המשחק עבור כל גיימר. כמה רעיונות נפוצים? בבקשה:

 

  • לוח בקרה - כיסאות גיימינג יכולים להגיע עם לוח בקרה מובנה ורמקולים מובנים באיכות גבוהה שמשפרים את חווית המשחק. לוח הבקרה יכול לכלול חיבור אוזניות וכן אף חיבור אלחוטי.

  • רטט - חלק מהכיסאות כוללים מכניזם של רטט, שמכניס אותנו למשחק באופן פיזי בהתאם לתרחיש בעלילה.

עיצוב ארגונומי - אם אתם משחקים במשך שעות על גבי שעות, זה כנראה הפיצ'ר החשוב ביותר. כיסא ארגונומי הוא זה שידאג לגוף שלכם ולנוחות שלו בשעה שאתם משחקים. חשוב לוודא שיש אפשרויות כוונון רבות ותמיכה במותניים, בעמוד השדרה, בגב ובראש.